top of page
Vyhledat

.upracte si. doma aj v duši. (JARNÉ UPRATOVANIE)

Aktualizováno: 24. 3. 2022


Nastalo ročné obdobie, keď začíname premýšľať o jarnom upratovaní nášho domu, ale nemali by sme zabudnúť aj na jarné upratovanie nášho života.

Je to dôležité?

Vaša novoročná motivácia je pravdepodobne vyčerpaná a jediné, na čo myslíte, je príjemné jarné počasie a to, ako chcete, aby boli veci opäť čisté, svieže, plné energie. Jarné upratovanie vášho domova je asi jednoduché, ale jarné upratovanie vašich životov? Ako na to?

Tu je niekoľko TIPOV:


1. Upracte si napríklad vo vzťahoch

Zamyslite sa nad tým, ako sa darí vašim vzťahom. Možno budete chcieť ukončiť niektoré toxické vzťahy alebo sa skontaktovať s niektorými starými priateľmi. Zamyslite sa nad tým, ako by ste mohli lepšie naplánovať čas so svojimi blízkymi. S kým naozaj chcete tráviť svoj čas?

2. Znovu objavte svoj talent

Ste krásna a nadaná. Máte talent, ktorý je pre vás jedinečný. Ukážte sa! Dokážete hrať na klavíri? Chcete skúsiť opäť polmaratón? Upiecť niečo špeciaálne? Napísať alebo zarecitovať báseň? Zatancovať ?

3. Spravte revíziu svojich financií

Pozrite sa, ako vaše peniaze prichádzajú a odchádzajú. Ste s tým spokojná? Ako môžete vylepšiť svoj rozpočet? Myslíte aj na budúcnosť? Máte nejaké úspory? Na čo chcete šetriť?

4. Upokojte svoju myseľ

Možno si to neuvedomujete, ale každý deň príjmete množstvo rozhodnutí, ktoré unavujú vašu myseľ. Je to prirodzené a zároveň šialené. Pokúste sa na chvíľu zastaviť a skúsiť meditáciu. Budete sa cítiť oveľa ľahšie.

5. Naplánujte si čas pre seba

Ste dobre zorganizovaná? Ako vyzerá váš kalendár? Zamyslite sa nad tým, kde potrebujete tráviť čas a energiu. Ak sa do kalendára snažíte zmestiť všetko, môže to byť na škodu. Naplánujte si čas pre seba a tie veci, ktoré vás rozžiaria.

6. Osviežte svoj jedálniček

Cítite sa dobre? Zmena toho, čo ste jedli doteraz, vám môže pomôcť cítiť sa viac nabitá energiou a menej unavená. Chcete schudnúť? (pošlite mi sms:)

7. Zbavte sa fyzického neporiadku

Pri jarnom upratovaní vášho domova sa začnite zbavovať vecí, na ktoré len sadá prach. Poznáte tú zásuvku, z ktorej vypadávajú veci alebo ju ani nechcete ovárať? A začnite vyhadzovať!

8. Nájdite svoj song!

Poznáte tú pieseň, ktorá keď príde, máte pocit, že ste na vrchole sveta a môžete robiť čokoľvek? Majte ju pripravený na okamžiky, keď prídu ťažké časy!

9. Zbavte sa oblečenia, ktoré vám už nesedí

Posuňte to oblečenie ďalej. Zaberá zbytočne miesto a možno by niekomu spravilo radosť. V šatníku si nechajte len oblečenie, ktoré vám pekne sedí. Vyskúšajte kapsulový šatník. Neoľutujete!

10. Máte životný plán?

(nie, nie sme na pohovore, ale)..Kde chcete, aby bol váš život o 1, 5, 10, 20 rokov? Čo musíte urobiť, aby ste sa tam dostali? Kde sa vidíte?

11. Spravte jarné upratovanie a očistu všetkých vašich priestorov

Nielen váš domov, ale aj vaše auto, pracovný stôl, akékoľvek miesto, kde trávite svoj čas.

12. Zamyslite sa nad týmto rokom

Ako to ide? Čo môžete urobiť lepšie, aby ste sa posunuli vpred? Čo vám bráni? Kto vám môže pomôcť?

13. Skontrolujte svoje nastavenie/postoj

Vaše myslenie je všetko. Ovplyvňuje váš každodenný život a tiež životy ostatných okolo vás. Uistite sa, že sa porozprávate so sebou pozitívne a zamyslite sa, ako by ste mohli zlepšiť svoje reakcie na rôzne situácie.

14. Zmeňte svoje rutiny

Teraz je ten najlepší čas premýšľať o svojom každodennom živote a možno vyskúšať nový spôsob, ako robiť veci. Iná trasa? iná kaviareň? Iný účes či farba?

15. Nájdite si nový koníček

Chcete sa naučiť nový jazyk alebo začať cvičiť hot jogu či maľovať? Urobte to!

16. Vyčistite svoju "technológiu"

Vyčistite všetko, čo je neporiadok alebo čo prispieva k negatívnym myšlienkam vo vašom živote. Všetko vo vašom telefóne, tablete, počítači a na sociálnych sieťach. Vyčistite aplikácie, kontakty/ľudí, fotografie atď. Naplňte svoje informačné kanály sociálnych médií pozitívnymi ľuďmi a firmami, ktoré vám prinášajú svetlo a lásku!

17. Zrušte ....

Zrušte odber televíznych kanálov, časopisov, pošty, e-mailov atď., ktoré vám už neslúžia. 18. Získajte späť svoj vnútorný pokoj

Toto môže byť najlepšie nechať si ako poslednú vec, ktorú urobíte pre jarné upratovanie svojho života. Vrátiť sa k sebe.


A na záver: osviežte svoj život a ak sa vám podarí spraviť aspoň tri veci z hore uvedenych tipov, môžete byť hrdé na to, že ste venovali čas sebe a pokúsili sa odhaliť niektoré veci, ktoré by inak boli zabudnuté v každodennom zhone vášho života.

46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


Post: Blog2_Post
bottom of page