top of page
Vyhledat

.kamarát papier
Nazvime to zapisovanie si svojich myšlienok na papier..Poviete si: na toto ja vôbec nemám čas! Kto už len toto stíha ?!


Verte mi, 3 minúty denne a hneď je život o čosi ľahší! Doslova o pár kilogramov. Písanie si takého denníka vám dokáže priniesť pokoj, úľavu, relax, vyčistenie hlavy - namiesto úľavy v podobe pohára vína, či balíka čipsov pred telkou po celom dni.


Veľakrát ani nemáme čas sa zastaviť a rozmýšľať čo sa nám v živote deje. Až kým sa niečo neštandardné neudeje. Ako keď sa z bežného denného režimu odrazu ocitneme v čakárni u lekára, zubára, pred riaditeľňou a na chvíľu precitneme, že život je aj o niečom inom.


Písanie si denníka je jednoducho ďalší užitočný zdravý zvyk. Zvyk znamená, že je to činnosť, ktorú robíme automaticky. Písanie donúti našu myseľ zastaviť prúd myšlienok a venovať sa chvíľu iba sebe. Upratať si hlavu, seba, porozumieť si, svojim myšlienkam. Je to ako taká hygiena pre našu myseľ a keď robíme hygienu celého tela, prečo nerobiť aj hygienu našej mysle? Vravíte, že nemáte čas pár minút denne na takúto psychohygienu? Ale ak máte čas upratať, vyčistiť, odložiť, zbaliť..atď..


Ako na to?

Koľko minút denne chcete venovať písaniu? Najhoršie je začať, vravievala moja mama. Tak začnite kľudne pár minútami a uvidíte ako to samo pôjde. Píšte o čom chcete. Kto vás nahneval, čím, čo vás potešilo, na čo sa tešíte, aké máte plány, čoho sa obávate, tém nájdete mnoho.


Pravda?

Veľakrát sa trápime myšlienkami, ktoré sme si iba vytvorili v našej mysli a nemajú nič spoločné faktami, s pravdou. A keď si dokážeme pozorne všimnúť čo je fakt/pravda a čo iba naša myšlienka a s ňou spojená emócia, pochopíme kde sa mýlime.


Urobte si malý pokus.

1. Napíšte si na papier niečo, čo sa vám dnes nepáčilo alebo vás nahnevalo, alebo už dlhšie lezie na nervy. (kto vás nahneval, čím vás nahneval, aké myšlienky vám bežia hlavou)

2. Potom sa spýtajte seba jednoduchú otázku: Je to pravda? (príde rýchla odpoveď)

3. Nasleduje otázka: Je to naozaj pravda? Ste si na 100% istá, že je to pravda?

4. Píšte ďalej, budete vidieť rozdiel medzi tým, čo je skutočná pravda, a čo sú iba vaše emócie prilepené k faktom. Napr. môj muž.... . Je to pravda? ÁNO! Ešte raz, je naozaj pravda, že môj muž ...no vidíte.


Myslenie na papieri, resp. písanie si denníka, „žurnaling“ vie veľakrát pomôcť ako aktívne počúvajúca kamarátka, ktorá na vás dnes večer nemala čas.


Chudneme.

a teraz to najdôležitejšie! Ak si z písania denníka vytvoríte zvyk, postupne zistíte, že čím ďalej, tým menej sa obraciate na riešenie vašich emócií za jedlom alebo vínom. A o to presne ide! Ten pokoj, úľavu, či relax, získate písaním si vašich myšlienok na papier. Stojí za to to vyskúšať!


Na záver, ja mám denníkov niekoľko. Denník na prerušovaný pôst, denník na každý deň, denník na plánovanie jedla vopred a denník na koučing klientiek. Vrelo doporúčam mať aspoň jeden!

22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page