top of page
Vyhledat

.ako NEPRIBRAŤ počas Vianoc, lebo NEMUSÍTE

Aktualizováno: 22. 12. 2021


Ako si užiť čas Vianoc tak, aby sme sa nezobudili v januári o čosi “ťažšie” ...?

(bodaj by to boli svaly!)

Odporúčam niekoľko jednoduchých pravidiel a aj január bude ľahší - a to doslova.

Zároveň VY nebudete patriť medzi ženy, ktoré budú ochkať koľko OPÄŤ raz cez sviatky pribrali, “lebo to k tomu patrí”.

NIE, NEMUSÍTE počas sviatkov pribrať ak dodržíte 7 jednoduchých pravidiel.

Chcete to skúsiť?

YES

NO

MAYBE


.

.

.

.Sem s tým!Začneme jednoduchou otázkou - chcete počas sviatkov SCHUDNÚŤ alebo si VÁHU UDRŽAŤ?

Povedzme, že UDRŽAŤ. :)


Neuveríte, ale opäť sa vrátime k základom a tým najdôležitejším je plánovanie. (och! aká otrava! really?)


NAOZAJ stačí pár minút denne porozmýšľať s prvou rannou kávou alebo zeleným čajom, kým ešte všetci spia: ČO všetko vás počas dňa čaká? Ku komu idete na návštevu? Kam idete na výlet a čo tam budete jesť? Čo výborné vás čaká doma u mamy? prípadne, Čo plánujete variť vy ? Kto vás pozval na punč, ozaj, a chcete si dať punč?


Ak dokážete vopred porozmýšľať a pripraviť sa na rôzne scenáre, neoctinete sa v situácii, že sa opäť niekde prejedáte, prípadne si na druhý deň poviete, nemala som toľko piť. (nalejme si čistého vína..:)


Takže pred každou návštevou, výletom, cestou autom, lyžovačkou a inými “akože hrozbami” kde číha všelijaké jedlo, si v mysli (alebo ešte lepšie na papieri v krásnom diári) preberte a porozmýšľajte:


  • KOĽKO TOHO CHCETE ZJESŤ? BUDEM UŽ NAOZAJ HLADNÁ? alebo je to AUTOPILOT? Jete keď ste naozaj hladná ? a aj si to uvedomujete? Alebo každú chvíľu niečo ochutnávate, potom mandarínka, potom káva s mliekom, koláčik, ach, už máme obed? A naozaj nestačí menšia porcia? …veď už nie ste vo vývine ako vaše xxx-násťročné dieťa… Prípadne, naozaj si musíte aj na tej SHELLke niečo kúpiť?


  • NEZAKAZUJTE si žiadne jedlo. Vy určite veľmi dobre ovládate teóriu, že cukor a sladkosti nám nepomáhajú, ALE akonáhle si budete niečo zakazovať, príde o pár dní moment, kedy sa vrhnete na “zakázané ovocie”. NAOPAK. Doprajte si, dajte si na čo máte chuť, ale jedzte pomaly aj ten linecký koláčik alebo tortu A! Poriadne si to všetko VYCHUTNAJTE, kúsok po kúsku. Čo si teda naozaj chcete VYCHUTNAŤ?


  • KOĽKO TOHO CHCETE VYPIŤ? pohár vína alebo dva? Alebo uvidíte? Aký je váš vzťah k alkoholu? (Každý nejaký máme, aj ten Duško ho má, hoc negatívny :)) Nezabudnite, že alkohol je toxín, ide na rad ako prvý, čokoľvek zjete, telo sa zbavuje najprv toxínov. (tie syry a čipsy sa uložia vo forme tukov) Ak to dokážete, skúste ku každému poháru alkoholu vypiť dva poháre vody/sódy/minerálky. Alebo si urobte strik.


  • Nezabudnite na svoj PITNÝ REŽIM VODY počas dňa. Pijete dostatok tekutín? aha, vy nie ste smädné..ale čistá voda je ako liek :)


  • Kedy pôjdete spať? VYSPITE SA DO KRÁSY! Opakujem sa, ale musím, človek je jediný tvor na zemi, ktorý sa vedome okráda o spánok. Keď spíme, telo sa regeneruje.


  • NAPLÁNUJTE SI POHYB. Prejdite sa, zašportujte si, zatancujte si na obľúbenú pesničku, choďte na vzduch.


  • Praktizujte PÔST. Dajte čas svojmu telu oddýchnuť si od spracovávania jedla, od hladu určite neumriete ak vydržíte minimálne 12 hodín bez jedla. Tekutiny nesladené a neochutené. Kľudne začnite až obedom, či vynechajte večeru. Nie je nič lepšie, ako odložiť jedlo na neskôr, aby sa telo porátalo s uloženými tukmi.


Takže SCHUDNÚŤ alebo UDRŽAŤ?

Pretože nielen január, ale aj LETO sa vás opýta: “Čo si robila v zime..?”


Želám vám príjemné sviatky plné zdravia, vychutnávania si naplánovaných skvelých jedál a nápojov a nezabudnite na šikovné diáre na premýšľanie!


Šťastné a veselé prajeM

49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ความคิดเห็น


Post: Blog2_Post
bottom of page